Datum: 15. 04. 2024     
   
*Malování barvami WINDOWCOLOR


Vydáno dne 10. 01. 2007 (8880 přečtení)
Jak název napovídá, barvy windowcolor jsou určeny na sklo, zrcadlo, obklady, porcelán, keramiku. Drží i na dřevě nebo na zdi. Barva se nemaluje přímo na místo určení, ale obrázek se vytvoří na fólii, ze které se po zaschnutí sloupne. Po sloupnutí z fólie se obrázek jemně přitiskne na požadované místo. Hlavně děti ocení hezky vyzdobené okno, kachlíčky v koupelně, zrcadlo či prostor u své postele.Potřeby:
  • Barvy windowcolor rozlišujeme konturovací a nekonturovací. Konturovací jsou tužší barvy, kterými se nanáší obrysy obrázku a zabraňují slití barev. Nekonturovací jsou tekutější a slouží k vybarvení, jsou k sehnání ve velké škále odstínů.  • Předloha. Před vlastní tvorbou je dobré předpřipravit si obrázek, který chceme malovat. Na internetu lze najít množství předloh, které stačí vytisknout. Zručný malíř si dokáže svou předlohu namalovat sám. Lze také použít jako předlohu oblíbené postavičky z pohádek, večerníčků či oblíbená zvířátka.
  • Fólie. Kancelářské fólie měkké jsou buď hladké nebo rastrované. Z nich lze obrázek po zaschnutí bez problémů sejmout. Příjemné je vložit předlohu do euro fólie. Předloha se v ní neposunuje a my můžeme v klidu tvořit. Ještě existují pevné fólie z PVC. Z nich obrázek po namalování sejmout nelze. Ale lze vystřihnout obrázek i s fólií a jako celek někam zavěsit.
  • Jehla, špejle, papírový kapesník, vatová tyčinka. Slouží k odstranění nedokonalostí na malovaném obrázku. Jehlou můžeme propíchnout nežádoucí bublinky.


Postup:
  • Vybranou předlohu překryjeme fólií. Na fólii budeme obrázek překreslovat. Konturou namalujeme obrysy obrázku a necháme dle návodu 1-2 hodiny zaschnout. Barvy nanášíme přímo z lahvičky.  • Po zaschnutí konturovací barvy obrázek vybarvíme nekonturovacími barvami. Při nanášení jsou barvy matné, po zaschnutí ještě zprůhlední, mohou změnit odstín a ztenčí se. Snažíme se nanášet vrstvu barvy konstantní tloušťky po celé ploše. Barva musí zasahovat až ke kontuře. Při vybarvování musíme myslet na to, že obrázek budeme z fólie snímat a je dobré kritická místa vybarvit průhlednou, transparentní barvou. Průhledná barva se při nanášení jeví jako bílá, po zaschnutí opravdu zprůhlední. Místa s příliš tenkou vrstvou barvy se nám při snímání mohou protrhnout. Po nabarvení necháme obrázek 24 hodin zaschnout.  • Po zaschnutí obrázek z fólie lehce sejmeme a můžeme nalepit na hladký povrch. Obrázky větších rozměrů je nutné snímat pečlivě, aby se nám jednotlivé strany nepřilepily k sobě. Nedoporučuji dávat obrázky vytvořené pomocí windowcolor na místa, která přicházejí do kontaktu s horkem, postupně se roztékají.

Článek zaslala externí autorka


Odkazy na stránky s předlohami:
www.coloriez.com
www.hossa.net

Barvičky:
www.andel.prerovsko.com


( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář )


Katalog
náhodný výběr


Výlety po Česku
Tipy na výlety, akce, fotogalerie.Spolupráce
Zaujaly Vás naše stránky a rádi byste sami přispěli k jejich rozšíření nějakým článkem? Chybí zde vaše hřiště? Chcete přidat svůj vyzkoušený recept? Nebo máte tip na akci či výlet?
Klikněte zde

Anketa
Co říkáte na bankovní poplatky u vaší banky?

Jsou nepřiměřeně vysoké
2956 (2956 hl.)
Jsou přiměřené
2267 (2267 hl.)
Mám banku bez poplatků
2370 (2370 hl.)
Nemám účet v žádné bance
2256 (2256 hl.)

Celkem hlasovalo: 9849Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.
(c) 2004-2018 Kateřina Šauerová     ISSN 1801-6081
Vydavatel si vyhrazuje veškerá práva k obsahu těchto stránek.
Publikování nebo další šíření obsahu těchto stránek je, bez předchozího písemného souhlasu vydavatele, výslovně zakázáno.
Informace publikované na těchto stránkách jsou pouze informativního charakteru. Pokud máte jakékoli zdravotní komplikace, obraťte se na svého lékaře.
Kontaktovat nás můžete mailem na adrese mimino zavinac ds-soft.info nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.
RSS kanál.