Datum: 15. 04. 2024     
   
*Kdy začít s chystáním výbavičky


Vydáno dne 27. 12. 2005 (54608 přečtení)

Kladete si otázku, kdy začít nakupovat výbavičku pro miminko?Většinou stačí začít chystat výbavičku pro miminko až po polovině těhotenství. To je asi nejlepší doba. Blížíte se k porodu a na druhou stranu je k němu pořád ještě dost daleko, abyste se nestresovala tím, že to nestihnete. Nic Vám nebrání, abyste od začátku těhotenství začala sepisovat co všechno bude potřeba nakoupit a pak už jen zajít do příslušných obchodů a vše nakoupit najednou. Asi se neubráníte tomu, že sem tam koupíte něco co Vám padne do oka a udělá radost. No proč by ne, jen nakupujte s rozmyslem, aby se Vám nesešlo moc věcí od jednoho druhu najednou. Miminko určitě neunosí dvacatery dupačky ve velikosti 50 i když jsou tak krásný, zrovna k sežrání. Také nekupujte sezónní oblečení pro starší dítě. Každé dítě neroste podle standardních tabulek. To nejnutnější byste měla mít nakoupeno před porodem, abyste byla připravena. A spousta věcí se dá dokoupit podle potřeby. Například zásoba plínek, lahvičky na umělé mléko, pokud nejste předem rozhodnuta nekojit, šátek nebo babyvak a tak dál. Můžete tak mít připravené dva seznamy. Jeden na nákup před porodem a druhý na nákup po porodu. Pak už sama budete vědět co využijete a co ne. Tento model je pro bezproblémové těhotenství, kde se nepředpokládá předčasný porod.

Pokud jste na rizikovém těhotenství, je to s chystáním výbavičky složitější. Měla byste ji mít připravenou co nejdříve, abyste při nutném pobytu v nemocnici nebo předčasném porodu neměla kupu starostí navíc. Bohužel tato situace se nikdy nedá dopředu předpokládat a zaskočí nás vždy nepřipravené přinejmenším psychicky. Ale i tak není třeba věšet hlavu. Všechno jde když se chce a ještě líp, když se musí, takže miminko určitě žádnou velkou újmu neutrpí, když nebude spát hned v načančané postýlce s nebesy a spoustou hraček, ale třeba ve velkém koši na prádlo.

Také nemůžeme opomenout spousty pověr. Traduje se například, že by kočárek neměl být doma před porodem. Věřte, že když se něco stane, není to vinou kočárku. Ale pokud budete klidnější, můžete se v některých obchodech dohodnout a oni vám kočárek uskladní a dovezou po porodu. Nebo ho dejte k rodičům.

I když nestačíte vše nakoupit, mějte vybrány předem typy a značky například kočárku, chůviček, klokanky, ....... Pak stačí zajít do obchodu a koupit a nemusíte už nic složitě zkoumat a vybírat. Můžete samozřejmě nakoupit i po internetu z domova. Ale spoustu věcí je třeba vidět nebo vyzkoušet v reálu. Třeba kočárek je dobré prohlédnout v obchodě a pak teprve koupit přes internet.

Takže chystejte, perte a žehlete a hlavně – těšte se na miminko.


Autor: Katka( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář )


Katalog
náhodný výběr


AlenkaObchod.cz
Internetový a kamenný obchod pro děti a maminky. Nabízející : hračky, vláčkodráhy, pískoviště, klouzačky, domečky z plastu, šlapadla, odstrkovadla, autosedačky, cyklosedačky, kočárky, postýlky, potřeby pro nejmenší a maminky.Spolupráce
Zaujaly Vás naše stránky a rádi byste sami přispěli k jejich rozšíření nějakým článkem? Chybí zde vaše hřiště? Chcete přidat svůj vyzkoušený recept? Nebo máte tip na akci či výlet?
Klikněte zde

Anketa
Co říkáte na bankovní poplatky u vaší banky?

Jsou nepřiměřeně vysoké
2956 (2956 hl.)
Jsou přiměřené
2267 (2267 hl.)
Mám banku bez poplatků
2370 (2370 hl.)
Nemám účet v žádné bance
2256 (2256 hl.)

Celkem hlasovalo: 9849Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.
(c) 2004-2018 Kateřina Šauerová     ISSN 1801-6081
Vydavatel si vyhrazuje veškerá práva k obsahu těchto stránek.
Publikování nebo další šíření obsahu těchto stránek je, bez předchozího písemného souhlasu vydavatele, výslovně zakázáno.
Informace publikované na těchto stránkách jsou pouze informativního charakteru. Pokud máte jakékoli zdravotní komplikace, obraťte se na svého lékaře.
Kontaktovat nás můžete mailem na adrese mimino zavinac ds-soft.info nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.
RSS kanál.