Datum: 15. 04. 2024     
   
*Nosítka pro naše nejmenší aneb jak si zpříjemnit život s miminkem.


Vydáno dne 06. 01. 2006 (20842 přečtení)

Ecobaby - nosítka pro děti

autor Lenka ŠtanclováOčekávání příchodu nového miminka je vždy krásnou zkušeností, na kterou se vzpomíná většinou s příjemnými pocity. Toto období, kdy se nedočkavě těšíme na nového tvorečka do naší rodiny, si zpříjemňujeme hledáním výbavičky a vybíráním správných, kvalitních a hlavně fungujících věciček pro naše očekávané novorozeně. Většinou začínáme oblečením, zavinovačkou, plenkami, ale také hledáme kočárek, autosedačku, postýlku, přebalovací pultík a další dražší vybavení.
K tomuto výčtu je třeba také započítat i nosítko pro miminko, které nám zpravidla usnadní další starání se a péči a mnohonásobně ulehčí zpětné zařazení do normálního chodu moderní domácnosti. Jistě se v tuto chvíli ptáte: „jak by mě mohlo nosítko zpříjemnit život s miminkem?“ Existuje velmi jednoduchá odpověď. Nosítka pro děti mají totiž velmi neocenitelné přednosti, které jistě ráda využijete jak Vy maminka, ale také ostatní členové domácnosti. Především Vám pomohou miminko zklidnit při jakýchkoliv komplikací dle následujícího krátkého přehledu.
  • Abdominální kolika. Nejedná se o žádné závažné onemocnění, nicméně dokáže znepříjemnit den i noc, kdy miminko propláče několik hodin v kuse s bolestmi bříška. V tomto případě stačí uvázat si miminko do nosítka a pohupováním mu ulehčit od těchto strastí.
  • Nemoc. Stane se, že miminko onemocní rýmou, horečkou, virózou, rostou zoubky, prdíci, chřipka, angína, růstový spurt a je v tomto případě vždy velmi nevrlé a nedokáže si samo poradit s tímto stavem. Jistě mu velmi ulehčíme, když si jej přivineme k sobě, zavážeme do nosítka a naše děťátko v tuto chvílí cítí blízký vztah s maminkou, je v bezpečí a velmi rychle se mu uleví, jelikož kontakt s nejmilejší osobou mu je příjemný a dokáže utišit každičkou bolest.
  • Pláč. Miminko si tímto stěžuje, že něco není v pořádku, je nervózní, cítí se samo, chce si hrát, něco ho trápí, nedokáže se zabavit, je unavené, nemůže usnout nebo se právě vzbudilo, má mokrou plenku, má hlad, je mu zima nebo teplo. Existuje hodně příčin proč miminko brečí a my se většinou snažíme všechny možné příčiny ihned odstranit. Jestliže je miminko v suchu a teple, je nakrmené a stále brečí není to nic špatného. Tento stav můžeme děťátku zpříjemnit tím, že ho upevníme do nosítka a ono může sledovat to, co právě děláme, uklízíme, vaříme, jdeme na procházku.
Jelikož základním rysem našeho malého tvorečka je učit se, sledovat a zkoumat okolí, vyvíjet se a vzdělávat se, proč mu to neumožnit přímo od toho pravého a nejmilovanějšího člověka jako je maminka. Toto se rychleji naučí, když bude s Vámi a Vy mu budete informace předávat přímo, když se děťátko cítí nejpohodlněji a to u své maminky.
Miminko cítí Vaši vůni, poznává Váš hlas a jste mu blíže v nosítku než když jen leží v kočárku kde je jeho přehled omezen. Kočárek je vynikající na dlouhé cesty, na spaní, ale v případě, že si potřebujete jen zajít na krátký nákup, na úřad, uklidit či okopat zahrádku není nic lepšího než rychle upevnitelné nosítko kde svého drobečka máte pod stálým dozorem a vždy víte co ho trápí a dokážete předpovídat jeho pocity. Ze zdravotního hlediska jsou nosítka neocenitelná např. v předcházení a léčení displazii kyčelního kloubu.
V současné době je u nás na trhu k dostání několik druhů a typů nosítek. Až je to klasický dlouhý šátek, babyvak, tak i mnohonásobně snadnější nosítka na uvázání:

Ring Sling

Ring Sling

Toto neobyčejně praktické a pohodlné nosítko bylo inspirováno indiány kmene MAYA (ze slavné majské kultury) pocházející z centrální a jižní Ameriky. Dva kroužky byly pak přidány jedním velice důvtipným tatínkem, který chtěl usnadnit své ženě práci v péči o jejich novorozenou dcerku. Tento systém dvou kroužků je často používán na lodích a i přes svoji geniální jednoduchost, takovýto systém dokáže udržet i mnohem více než váhu malého dítěte. Je také velice snadný na použití, lehce se upravuje, upevňuje i povoluje. Věříme, že i Vy si oblíbíte toto praktické nosítko, které se dá použít k nošení dítek od narození až do tří let věku, pro úvazy na břiše, boku a zádech. Dá se také použít jako bezpečnostní pás pro upevnění dítěte v nákupním košíku a jako "vodítko" pro batolata (uváže se dítěti kolem hrudníčku a když se dítě vychýlí z rovnováhy, můžete tak zabránit pádu anebo ho alespoň značně zmírnit). Široký volný konec tohoto "slingu" je výborný pro diskrétní kojení na veřejnosti, nosítko se také dá použít jako přebalovací podložka, přikrývka a jistě i sama přijdete na další praktická použití.

Pouch – klokanka

Pouch


 Tuto šikovnou klokaní kapsičku si oblíbíte téměř okamžitě. Ze všech námi nabízených nosítek je právě toto asi vůbec nejvíce prodávaným nosítkem na celém světě. Původ této kapsy pro děti není tak úplně znám, ale bude to nejspíše proto, že nějakou variantu takovéto kapsy nebo vaku na děti, můžeme najít v podstatě v každé tradiční kultuře na Zemi.Tato kapsa na nošení dětí je tak snadná a praktická na použití jako Vaše kabelka nebo jiná oblíbená taška. Jedná se o široký pruh látky přeložený napůl a sešitý na svém konci do pohodlné křivky, která zároveň slouží jako solidní podpora zádového svalstva malých dětí. Toto nosítko je určeno pro děti od narození do tří let a lze ho použít pro polohy na břiše, boku a zádech, také v kolíbce. Je také výborné a velice pohodlné pro diskrétní kojení na veřejnosti, dá se použít také jako přebalovací podložka, přikrývka, taška a má mnoho dalších použití.Tato praktická klokaní kapsička NENÍ nastavitelná, je šitá na míru a je určena pouze pro nosiče o zhruba stejné velikosti a váhy, což znamená, že tatínek se s největší pravděpodobností nevejde do stejné kapsy jako maminka. Na druhou stranu, na rozdíl od nastavitelných druhů nosítek, tuto kapsu nemusíte neustále upravovat a popotahovat. prostě si ji nasadíte a je hotovo, žádné další motání, courání konců po podlaze či mokrém povrchu parkoviště atd. Kapsa používá k podpoře váhy dítěte pouze jedno rameno (stejně jako šátek s kroužkem Ring Sling), což ji činí snadnou na použití, ale není to takovou výhodou při prodlouženém nošení dítěte. Pro delší nošení doporučujeme ta nosítka, která používají k podpoře váhy dítěte obě ramena nosiče (Mei Tai, Onbuhimo). V případě delší procházky, výšlapu po horách je dobré měnit ramena, na kterém bude váha dítěte, abyste tak předešli případné bolesti zad. V každém případě, jestliže jste se rozhodli nosit Vaše miminko od narození, si Vaše tělo a záda budou zvykat postupně na váhu dítěte, které poroste a nebude pro Vás obtížné jej nosit. Toto nosítko je ideálním společníkem na nákupech a pochůzkách, snadno se složí do velikosti jedné plenky a můžete jej skladovat v kabelce nebo kapse.

Mei Tai

Mei Tai


Toto tradiční čínské nosítko je ideální pro děti od jednoho měsíce do tří let. Snadno se uvazuje, dá se použít pro nošení dítěte na břichu, boku i zádech. Je velice pohodlné, jak pro dítě, tak i pro nosiče. Je pratelné v pračce a dá se použít z obou stran.Nosítko tak může být použito buďto vzorovanou stranou ven a nebo jednobarevnou stranou, která odpovídá Vaší vybrané barvě popruhu (v současné době černá, přírodní). Tato možnost oboustranného použití je velice praktická a ve světě oceňovaná hlavně " dítkonosícími otci", kteří dávají přednost méně výrazným nosíkům.

Onbuhimo

Onbuhimo


Je originální japonské nosítko používané především v Asijských zemích, ale teď se v ONBUHIMU nosí děti z celého světa. Nyní přichází i do Čech, aby zde usnadnil maminkám rodičovské radosti i starosti s děťátkem.
Onbuhimo je složené ze dvou rameních pruhů, dvou nylonových kroužků, testované pro použití v dětských nosítkách. Pruhy ONBUHIMA vedou těmito kroužky a to umožňuje rychlejší a bezpečnější nošení děťátka.
Následující tabulka Vám pomůže vybrat správné nosítko:
www.ecobaby.cz

Nově jsme též zřídili rychlou infolinku, kde se můžete informovat o různých druzích nosítek a též Vám bude porazeno a odpovězeno na jakoukoliv otázku, která se bude týkat nosítek pro děti a způsobů vázání. Využijte ji v případě jakýchkoliv pochybností.Lenka Štanclová
ecobaby@seznam.cz
www.ecobaby.cz
www.medley.cz
tel.: +420 728 764 212( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář )


Katalog
náhodný výběr


Výlety po Česku
Tipy na výlety, akce, fotogalerie.Spolupráce
Zaujaly Vás naše stránky a rádi byste sami přispěli k jejich rozšíření nějakým článkem? Chybí zde vaše hřiště? Chcete přidat svůj vyzkoušený recept? Nebo máte tip na akci či výlet?
Klikněte zde

Anketa
Co říkáte na bankovní poplatky u vaší banky?

Jsou nepřiměřeně vysoké
2955 (2955 hl.)
Jsou přiměřené
2266 (2266 hl.)
Mám banku bez poplatků
2369 (2369 hl.)
Nemám účet v žádné bance
2255 (2255 hl.)

Celkem hlasovalo: 9845Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.
(c) 2004-2018 Kateřina Šauerová     ISSN 1801-6081
Vydavatel si vyhrazuje veškerá práva k obsahu těchto stránek.
Publikování nebo další šíření obsahu těchto stránek je, bez předchozího písemného souhlasu vydavatele, výslovně zakázáno.
Informace publikované na těchto stránkách jsou pouze informativního charakteru. Pokud máte jakékoli zdravotní komplikace, obraťte se na svého lékaře.
Kontaktovat nás můžete mailem na adrese mimino zavinac ds-soft.info nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.
RSS kanál.