Datum: 13. 04. 2024     
   
*Jak ušít mantinel do dětské postýlky


Vydáno dne 14. 12. 2006 (64200 přečtení)

Mantinel do dětské postýlky plní hned tři účely. Když miminko začne v postýlce cestovat, tvoří měkkou vrstvu mezi jeho tělíčkem a tvrdými žbrdlinkami, zabraňuje tomu, aby miminko ve spánku prostrkovalo ručičky a nožičky ven a také chrání miminko před průvanem. A ještě čtvrtý - je to pěkná dekorace.:-)
Návod na ušití je velmi jednoduchý. Stačí zakoupit potřebný kus látky, výplň a šňůrky na připevnění. Látka, kterou použijete může být například bavlna nebo froté. Na výplň můžete použít molitan nebo duté vlákno. Na připevnění postačí keprovka nebo obyčejná stužka, kterou zakoupíte v galanterii. Nepoužívejte materiály, které jsou neprodyšné.

Mantinel můžete vyrobit hned několika způsoby a to podle rozměrů postýlky a podle toho, jak velkou část postýlky chcete zakrýt.

Mantinel by měl být tak vysoký, aby v postýlce, když je matrace v nejvyšší poloze, nepřečníval přes horní okraj postýlky. Vespod by měl být cca 5 cm zasunutý mezi konstrukci postýlky a matraci. V horní pozici ho můžete zasunout víc. Výška 20 - 30 cm bohatě postačí. Následující návod je na postýlku o rozměrech 120x60 cm. Pokud máte rozměr jiný, pouze upravte velikost mantinelu.

Pro miminko, které v noci necestuje stačí ušít mantinel pouze do záhlaví a cca do poloviny bočních stran. Použijte tedy tři obdélníky o rozměrech 60x30 cm. Potah ušijte vcelku, vyplňte ho třemi obdélníky a po zasunutí každého z nich potah shora dolů prošijte. Aby při praní výplň držela tvar, můžete ještě každý obdélník zvlášť prošít uprostřed. Můžete také nechat výplň vcelku a po zasunutí na dvou místech prošít.

S vědomím, že miminko začne jednou v postýlce cestovat, je lepší ušít mantinel po celém obvodu postýlky. Použijete 4 obdélníky o rozměrech 60x30 cm a 120x30 cm (oba rozměry 2x). Opět můžete potah ušít vcelku a vyplnit stejně jako v prvním případě, ale počítejte s pracnější manipulací. Můžete ušít i dva stejné mantinely jako v prvním případě a ty spojit uprostřed boční strany. Také lze použít dva mantinely, které budou mít jeden obdélník 60x30 cm a druhý 120x30 cm, spojíte v rozích. Nebo 4 samostatné obdélníky, které připevníte samostatně na všechny 4 strany.

Šňůrky na připevnění přišijte vždy na kraji a uprostřed každého obdélníku. Když je přišijete nahoru i dolů, bude mantinel lépe fixován a nebude se vyhrnovat nahoru. Pokud ho dobře připevníte, není nutné ho vespod zasunovat za matraci.

Co se týče barevnosti a vzoru mantinelu, můžete zapojit fantazii a vytvořit tak velmi pěkné prostředí pro svoje miminko.( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář )


Katalog
náhodný výběr


AlenkaObchod.cz
Internetový a kamenný obchod pro děti a maminky. Nabízející : hračky, vláčkodráhy, pískoviště, klouzačky, domečky z plastu, šlapadla, odstrkovadla, autosedačky, cyklosedačky, kočárky, postýlky, potřeby pro nejmenší a maminky.Spolupráce
Zaujaly Vás naše stránky a rádi byste sami přispěli k jejich rozšíření nějakým článkem? Chybí zde vaše hřiště? Chcete přidat svůj vyzkoušený recept? Nebo máte tip na akci či výlet?
Klikněte zde

Anketa
Co říkáte na bankovní poplatky u vaší banky?

Jsou nepřiměřeně vysoké
2955 (2955 hl.)
Jsou přiměřené
2266 (2266 hl.)
Mám banku bez poplatků
2369 (2369 hl.)
Nemám účet v žádné bance
2254 (2254 hl.)

Celkem hlasovalo: 9844Domény - webhosting - serverhosting
Domény - webhosting - serverhosting

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.
(c) 2004-2018 Kateřina Šauerová     ISSN 1801-6081
Vydavatel si vyhrazuje veškerá práva k obsahu těchto stránek.
Publikování nebo další šíření obsahu těchto stránek je, bez předchozího písemného souhlasu vydavatele, výslovně zakázáno.
Informace publikované na těchto stránkách jsou pouze informativního charakteru. Pokud máte jakékoli zdravotní komplikace, obraťte se na svého lékaře.
Kontaktovat nás můžete mailem na adrese mimino zavinac ds-soft.info nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.
RSS kanál.