Datum: 20. 05. 2024     
   
*Otec u porodu


Vydáno dne 19. 12. 2005 (18333 přečtení)

Přítomnost otce u porodu, ano či ne?Oproti dobám nedávno minulým, nemusí již rodící maminka prožít porod sama pouze za přítomnosti nemocničního personálu, který nemá vždy 100% času na to, aby se jí plně věnoval. Porodní asistentky i lékaři mají plné ruce práce. Maminka si může vybrat někoho, kdo bude u porodu s ní a bude jí nejen morální oporou. Nejčastěji to bývá tatínek děťátka, ale může to být i babička, sourozenec nebo třeba kamarádka.

V některých porodnicích je třeba, aby doprovod absolvoval předporodní kurz nebo alespoň zaplatil poplatek. To si zjistěte předem, abyste se na to stihli připravit.

Někteří tatínkové i maminky se tomu brání. Tatínek se může obávat, že to bude příliš drastická záležitost a maminka může mít obavy z toho, aby byla pro tatínka po takovémto zážitku stále přitažlivá. Příchod dítěte na svět je velmi emotivní a nádherná záležitost a dle mého názoru by ho měli prožít oba rodiče a společně svoje dlouho očekávané miminko přivítat.

To, že doprovod není jen morální oporou spočívá v tom, že ve chvílích, kdy zůstanete na porodním sále sama, může být prostředníkem mezi Vám a personálem, může Vám pomoci zaujmout pohodlnou polohu nebo Vás může masírovat. Může i místo Vás dohlížet na plnění porodního plánu.

Pokud se Vám nepodaří nikoho přemluvit, můžete si vzít k porodu dulu. V některých porodnicích může být dula i jako druhá osoba. Tatínek je pak pouze jako morální opora a dula zařídí to ostatní.

Rozhodně zvažte možnost přítomnosti doprovodu u porodu, protože hlavně jako prvorodička jdete do neznáma a zbytečný strach a obavy by Vám porod jen znepříjemnily.
A také jedna pravda, kterou bych neopomínala je ta, že na zplození potomka se podíleli oba, tak proč by jen jeden měl sám trpět a druhý jen slíznout smetanu. Jen ať si to užijí oba. No ne?
Autor: Katka( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář )


Katalog
náhodný výběr

Obchůdek u Evíka
Internetový obchůdek zaměření na prodej dětského zboží.Spolupráce
Zaujaly Vás naše stránky a rádi byste sami přispěli k jejich rozšíření nějakým článkem? Chybí zde vaše hřiště? Chcete přidat svůj vyzkoušený recept? Nebo máte tip na akci či výlet?
Klikněte zde

Anketa
Co říkáte na bankovní poplatky u vaší banky?

Jsou nepřiměřeně vysoké
2956 (2956 hl.)
Jsou přiměřené
2267 (2267 hl.)
Mám banku bez poplatků
2370 (2370 hl.)
Nemám účet v žádné bance
2257 (2257 hl.)

Celkem hlasovalo: 9850Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.
(c) 2004-2018 Kateřina Šauerová     ISSN 1801-6081
Vydavatel si vyhrazuje veškerá práva k obsahu těchto stránek.
Publikování nebo další šíření obsahu těchto stránek je, bez předchozího písemného souhlasu vydavatele, výslovně zakázáno.
Informace publikované na těchto stránkách jsou pouze informativního charakteru. Pokud máte jakékoli zdravotní komplikace, obraťte se na svého lékaře.
Kontaktovat nás můžete mailem na adrese mimino zavinac ds-soft.info nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.
RSS kanál.