Můžete připravovat mléko k okamžité spotřebě. V ohřívačce, mikrovlnné troubě, konvici nebo na sporáku ohřejete vodu na správnou teplotu, přidáte sušené mléko, zamícháte a podáváte.
Nebo si ráno připravíte mléko na celý den a večer na celou noc. Připravíte ho do lahviček ve správném množství, necháte vychladnout a dáte do ledničky. V ledničce by se nemělo mléko skladovat déle než 24 hodin. Když je třeba, vyndáte dávku mléka, ohřejete a podáváte. Nemělo by se ohřívat v mikrovlnné troubě. Vhodnější je vodní lázeň nebo ohřívačka, která je na to přímo dělaná. Vhodnější je připravit mléko čerstvé, je to i rychlejší. Sušené mléko si můžete připravit do dávkovače a nasypat přímo do lahvičky s ohřátou vodou. V noci tak ušetříte čas.
Na cesty můžete vozit hotové mléko v termosce nebo termoobalu, ale vhodnější je vozit odděleně vodu a sušené mléko v dávkovači. Vroucí vodu můžete nalít do termosky, studenou do lahvičky a až přijde čas namíchat to na správnou teplotu a smíchat s práškem. Nebo dát teplou vodu do lahvičky a do termoobalu. Voda cestou trochu vychladne a tak můžete rovnou krmit. Časem vychytáte jak moc má být voda ohřátá, aby vydržela hodinu, dvě, tři, v zimě či v létě.
Nedopité dávky nikdy znovu nepoužívejte.
V prvních měsících by se měla používat pouze převařená kojenecká voda. Na to jak dlouho převařovat a používat kojeneckou vodu Vám každý odborník odpoví jinak. Já kojeneckou vodu používala asi do deseti měsíců a převařovala ji do tří nebo čtyř měsíců. Pak jsem začala používat Dobrou vodu na ředění šťáv a na čaj vodu z vodovodu. Zjistěte si, zda voda z Vašeho vodovodu je nezávadná, pak ji můžete používat.
V prvních měsících je třeba všechny potřeby pro krmení sterilizovat. Možnosti sterilizace jsou popsány
zde. Nesterilizujte však déle než do šesti měsíců, aby dítě nebylo zbytečně choulostivé.